Vill du arbeta?

Vill du arbeta?

Även om den Allmänna arbetsdagen på söndag är inställd finns det finns jobb att utföra på klubben. Varvscheferna har aviserat arbete på söndag i mindre grupper. Behöver du tjäna poäng för till exempel bryggkö så är det ett utmärkt tillfälle. Dock MÅSTE man anmäla sig via BAS. Detta för att de ansvariga ska ha koll på att det inte blir för mycket folk samlade.

Läs mer om det >>>

Det finns även andra projekt som pågår där det kan behövas arbetsvilliga. Då läser ni mer här >>>

Städning av toalett och klubbhus ger också “betalt” enligt klubbens regler. Där skriver man upp sig på listor som finns i klubbhuset.

Samtidigt påminner jag om vikten av att respektera riktlinjerna kring Corona-viruset. Håll avstånd! Speciellt till de äldre. Nys och hosta i armvecket. Tvätta händerna ofta. Speciellt innan ni till exempel använder datorn i klubbhuset. Och undvik trängsel i klubbhuset.

Niklas Qvarnström
redaktion@trosabatklubb.se

No Comments

Post A Comment

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.